Krok CZWARTY

TEMATYKA ZAJĘĆ

Kolejna porcja tajników chodzenia; pivoty we wszystkie strony. Ocho atras (ocho wstecz). Pierwsza linia obrony przed utratą balansu.

DO PRZECZYTANIA

  • Dlaczego tango zmienia nasze życie? Kolejny z celnych tekstów V. Toumanovej w moim tłumaczeniu. Jest bardzo prawdziwy (jak zgodnie twierdzą uzależnieni), dlatego przeczytaj uważnie i zastanów się dobrze, zanim pójdziesz na milongę! ;-)

Możesz przejrzeć ponownie miniporadnik z "Kroku pierwszego" (Idę na pierwszą milongę), jednak może już czas przeczytać pełną wersję rozdziału:

Koniecznie zarezerwuj parę godzin czasu na milongę we czwartek (nawet, jeżeli nie planujesz zatańczyć!).

DO SŁUCHANIA

  • Na milondze muzyka będzie zestawiona zgodnie z klasycznym schematem 4T.4T.3V.4T.4T.3M. (4T = cztery tanga, 3V = trzy tangowalce, 3M = trzy milongi, kropka = cortina).

  • Posłuchaj i porównaj. Znajdź rytm i tempo, w którym możesz zatańczyć poniższe utwory (zamknij oczy i wyobraź sobie, że tańczysz, potem spróbuj "w realu"):

Wszystkie powyższe przykłady muzyczne pojawią się na milondze 6.8.2020 r.

DO OBEJRZENIA

  • Milonga jest tańcem, którego trzeba się oddzielnie nauczyć (nie będzie trudno, bo przyda się wiele z tego, co umiesz z tanga, jednak różnice w prowadzeniu i podążaniu są zbyt głębokie, żeby móc startować samodzielnie bazując na samym tangu). Zobacz dwa przykłady:

:-)