TANGO - TWOJA PASJA

Przewodnik (nie tylko) dla początkujących miłośników tanga argentyńskiego oraz nowych organizatorów i tango-DJ-ów

Co muszę (a co warto) wiedzieć, umieć, robić? Czego unikać? 

Skrótowy adres tej strony: przewodnik.etaniec.org

Autor: Lechosław Hojnacki, 2016-2023. Prawa do wykorzystania: CC BY-NC-SA 4.0  

Rozdziały (2, 3 i 5) zostały dodatkowo złożone i udostępnione oddzielnie, jako odrębne miniprzewodniki. Są dzięki temu gotowe do czytania jako mini-e-booki lub do wydrukowania. Zrobiłem to z myślą o zaproponowaniu nowym adeptom tanga zwartych źródeł informacji pomocnych na pierwszych milongach oraz przy osłuchiwaniu się z muzyką. Przewodnik w wersji online jest okresowo aktualizowany i rozszerzany. Wersje PDF są aktualizowane wielokrotnie rzadziej.

Tutorial jest dostępny na otwartej licencji (CC BY-SA 4.0). Zapraszam do dzielenia się uwagami i pomysłami. Mój czas jest ograniczony, jednak każdy może wpłynąć na lepszy kształt Przewodnika: pomysły i dobre rady przyjmę od każdego z radością. Korektę błędów i wszelką inną pomoc też.

Kontakt - patrz: lechoslaw.etaniec.org

Polecana, bo jest zawsze najaktualniejsza, jednak - uwaga - wczytuje się długo, ponieważ jest obszernym dokumentem online. Można ją pobrać na dysk w różnych formatach (w tym PDF i EPUB) oraz drukować (w dokumencie online patrz: Menu plik/pobierz jako).

Wersje Przewodnika gotowe do pobrania, jednak obecnie są to wersje z kwietnia 2022 roku. mniej aktualne niż wersja online, dlatego warto z nich skorzystać tylko wtedy, jeżeli z jakichś zasadniczych przyczyn nie możesz skorzystać z wersji online (lub z pobraniem jej).

UWAGA: Dodatkowo niektóre rozdziały tematyczne są dostępne jako oddzielne dokumenty (PDF) do pobrania:

Wersja 2022.04.11. Format PDF, 10 stron
Wersja 2022.04.11. Format PDF, 15 stron
Wersja 2021.06.09, Format PDF, mikroprzewodnik uproszczony, dla początkujących. Format PDF, 2 strony
Wersja 2022.04.11. Format PDF, 13 stron

Prawa do użytkowania: z wyjątkiem materiałów oddzielnie oznaczonych, treści autorskie niniejszego serwisu są objęte licencją CC BY-SA 4.0  Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe).

Jak pobierać pliki?

Po kliknięciu w link dokument powinien się otworzyć w oknie jak na Rys. obok. Kliknij strzałkę w dół (Download, na rysunku obok otoczona czerwoną ramką).